Paweł Stępniewski

Adwokat / Associate

Specjalizuje się w prawie ubezpieczeń gospodarczych, prawie cywilnym, prawie karnym gospodarczym oraz prawie spółek handlowych. Zajmuje się bieżącym doradztwem i stałą obsługą spółek działających na rynku ubezpieczeń, rynku farmaceutycznym oraz deweloperskim.

Posiada wieloletnie doświadczenie związane z doradzaniem podmiotom gospodarczym w licznych sprawach cywilnych i gospodarczych, w tym w szczególności w zakresie dochodzenia roszczeń oraz obrony przed roszczeniami cywilnoprawnymi, włączając w to reprezentację Klientów przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi oraz Sądem Najwyższym. Jego praktyka zawodowa obejmuje również pełnienie funkcji obrońcy w sprawach karnych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z zarzutami popełnienia czynu nieuczciwej konkurencji oraz oszustwa, w tym uczestniczenia w karuzeli podatkowej.

Klienci doceniają u niego indywidualne i nieszablonowe podejście do każdej sprawy, wysokie zaangażowanie oraz zorientowanie na znalezienie rozwiązania, które pozwoli na maksymalne uwzględnienie interesu Klienta.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego prowadzonym przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z University Florida Levin College of Law.

Od 2014 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

 

 

Wstecz

Informacje:

  • EMAIL: pstepniewski@marszalekipartnerzy.pl

Specjalizacja:

  • ubezpieczenia gospodarcze
  • prawo handlowe
  • prawo pracy
  • prawo karne