1. M&P
  2. /
  3. Zespół
  4. /
  5. Paweł Stępniewski

Paweł Stępniewski

ADWOKAT / SENIOR ASSOCIATE

Paweł Stępniewski

Dane kontaktowe

  pstepniewski@miplegal.pl

  (+48) 22–364-54-80

  (+48) 727-355-755

Specjalizuje się w prawie ubezpieczeń gospodarczych, prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem ,,spraw frankowych”, prawie karnym gospodarczym oraz prawie spółek handlowych.

Z ramienia Kancelarii przewodzi zespołowi sporów sądowych dedykowanemu do obsługi kluczowych klientów. Zajmuje się bieżącym doradztwem i stałą obsługą spółek działających na rynku ubezpieczeń, rynku farmaceutycznym oraz deweloperskim. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie związane z doradzaniem podmiotom gospodarczym w licznych sprawach cywilnych i gospodarczych, w tym w szczególności w zakresie dochodzenia i obrony przed roszczeniami cywilnoprawnymi, włączając w to reprezentację Klientów przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi oraz Sądem Najwyższym.

Jego praktyka zawodowa obejmuje również pełnienie funkcji obrońcy w sprawach karnych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z zarzutami popełnienia czynu nieuczciwej konkurencji oraz oszustw, w tym uczestniczenia podmiotów gospodarczych w karuzelach podatkowych.

Klienci doceniają u niego skuteczność, responsywność, indywidualne – często nieszablonowe podejście do każdej sprawy, wysokie zaangażowanie oraz zorientowanie na znalezienie rozwiązania, które pozwoli na maksymalne uwzględnienie interesu Klienta.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego prowadzonym przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z University Florida Levin College of Law.

Autor publikacji z zakresu prawa ubezpieczeń gospodarczych.

Jest adwokatem – członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.