1. M&P
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Punkt bezpłatnej pomocy prawnej

Punkt bezpłatnej pomocy prawnej

Aktualności
Stało się!
W piątek 24 czerwca po raz ostatni spotkaliśmy się w punkcie bezpłatnej pomocy prawnej dla obywateli, którzy uciekli z Ukrainy na skutek wojny🇺🇦🇵🇱. Przez trzy miesiące odpowiedzieliśmy na tysiące (!!!) telefonów, setki maili i spotkaliśmy się z dziesiątkami osób w punkcie przy ul. Marszałkowskiej.
Jakie były pytania? Oczywiście procedura uzyskiwania numeru PESEL, korzystanie z opieki zdrowotnej, regulacje kwestii dotyczących przekraczania granic. W miarę upływu czasu, zaczęły pojawiać się pytania o podatki, prowadzenie transgranicznej działalności gospodarczej, możliwość pracy w takich zawodach jak lekarze czy pielęgniarki, a także kwestie alimentacyjne czy możliwość uzyskania licencji na eksploatację żurawia budowlanego😊
Nie przestajemy działać.
Nasz email: # ukrainianlegalhelpdesk@gmail.com nadal będzie aktywny, ale już dzisiaj chcemy podziękować wszystkim, dzięki którym punkt pomocy przy ul. Marszałkowskiej mógł być fizycznie otwarty.
Z Kancelarii DeBenedetti Majewski Szcześniak: Magdalena Małocha, Magdalena Walczak, Marek Matysiak,Joanna Świostek, Rafał Poniewierski i Anna Stasiewicz jako koordynator.
Z kancelarii BWHS Wojciechowski Springer i Wspólnicy: Monika Nieradka-Bernaciak, Paulina Sulgostowska, Bartłomiej Szewczuk, Izabela Lipka.
Z kancelarii Marszałek i Partnerzy – Adwokaci: Justyna Przetacka – Antonowicz, Wojciech Jaciubek, Paulina Młodawska, Magdalena Bentkowska, Małgorzata Misztela, Adam Grzegrzółka, Adrianna Dobrzeniecka, Dominik Pytlak, Paula Eiben-Działoszyńska, Joanna Milaniuk, Martyna Dobkowska, Marcin Waszyński.
Z kancelarii Dittmajer i Wspólnicy: Iga Kalinowska, Magdalena Grubek, Natalia Storonowicz, Aleksandra Święcicka-Gajewska.
Szczególne podziękowania kierujemy do Romaniia K. i Polina Kotlina, bez których wsparcia językowego nic by się nie udało😊

27 czerwca 2022

Filtry