Tomasz Dudziński

Adwokat / partner

Wstecz

Współzałożyciel Kancelarii Marszałek & Partnerzy – Adwokaci.

Tomasz swoje, obecnie ponad 15 letnie, doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich kancelariach adwokackich i radcowskich oraz jako in-house lawyer w spółkach funkcjonujących w różnych gałęziach przemysłu.

Specjalizuje się w prawie procesowym, prawie cywilnym, prawie spółek handlowych ze szczególnym uwzględnieniem przekształceń w ramach transakcji fuzji i przejęć (M&A), Private Equity, Venture Capital oraz w prawie karnym gospodarczym.

Przez 3 lata poselski doradca prawny w ramach Biura Komisji Sejmowych – Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Posiada wszechstronną praktykę związaną z prowadzeniem licznych spraw cywilnych, w tym głównie spraw gospodarczych, spraw dotyczących tzw. ubezpieczeń korporacyjnych, prawa pracy oraz reprezentacją Klientów przed wieloma sądami w całym kraju i za granicą.

Jego działalność koncentruje się również na pełnieniu funkcji obrońcy w sprawach karnych w ramach odpierania zarzutów tzw. „przestępstw białych kołnierzyków“, a w tym doradztwo i reprezentowanie Klientów w sprawach związanych z zarzutami nieuczciwej konkurencji, niegospodarności, oszustwa, insider trading itp.

W latach 2010 – 2013 wykładowca akademicki przedmiotów związanych z problematyką prawa cywilnego, prawa pracy oraz prawa spółek handlowych.

Absolwent Wydziału prawa Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Ukończył podyplomowe studia menedżerskie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz szereg szkoleń w kraju i za granicą, w tym między innymi: „Buying the Brains: M&A in IP/IT Intensive Sectors” w Tallinie, organizowanego przez International Association of Young Lawyers (AIJA) oraz “Trading in Europe and Internationally – Substantive and Procedural Aspects” w Budapeszcie, organizowanego przez Union Internationale des Avocats (UIA).

Jest adwokatem – członkiem Izby adwokackiej w Warszawie.

Informacje:

  • EMAIL: tdudzinski@marszalekipartnerzy.pl

Specjalizacja:

  • Fuzje i przejęcia
  • Prawo spółek handlowych
  • Spory gospodarcze
  • Prawo karne gospodarcze