1. M&P
  2. /
  3. Zespół
  4. /
  5. Tomasz Dudziński

Tomasz Dudziński

ADWOKAT / Partner

Tomasz Dudziński

Dane kontaktowe

  tdudzinski@miplegal.pl

  (+48) 22–364-54-80

Współzałożyciel Kancelarii Marszałek & Partnerzy – Adwokaci.

Tomasz koncentruje się na przede wszystkim na sprawach korporacyjnych, handlowych ze szczególnym uwzględnieniem transakcji fuzji i przejęć. Ponadto, posiada rozległe doświadczenie w obsłudze gospodarczych postępowań spornych oraz prawa karnego gospodarczego.

Jego doświadczenie korporacyjne obejmuje prowadzenie wielu transakcji fuzji i przejęć oraz wszelkiego rodzaju reorganizacji przedsiębiorstw, bezpośrednich inwestycji zagranicznych realizowanych w różnych formułach, łączenia i podziały spółek oraz negocjacje złożonych umów międzynarodowych.

Swoje, obecnie ponad 15 letnie, doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich kancelariach prawnych oraz jako in-house lawyer w spółkach funkcjonujących w różnych gałęziach przemysłu. Przez 3 lata pełnił rolę poselskiego doradcy prawnego w ramach Biura Komisji Sejmowych – Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Prowadził liczne sprawy cywilne, w tym głównie sprawy gospodarcze, sprawy dotyczące tzw. ubezpieczeń korporacyjnych oraz reprezentował w nich Klientów przed wieloma sądami w całym kraju i za granicą. Jego działalność koncentruje się również na pełnieniu funkcji obrońcy w sprawach karnych w ramach odpierania zarzutów tzw. „przestępstw białych kołnierzyków“, a w tym doradztwo i reprezentowanie Klientów w sprawach związanych z zarzutami nieuczciwej konkurencji, niegospodarności, oszustwa, insider trading itp.

W latach 2010 – 2013 wykładowca akademicki przedmiotów związanych z problematyką prawa cywilnego oraz prawa spółek handlowych.

Tomasz ukończył m.in. podyplomowe studia menedżerskie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz szereg szkoleń w kraju i za granicą, w tym między innymi: „Buying the Brains: M&A in IP/IT Intensive Sectors” w Tallinie, organizowanego przez International Association of Young Lawyers (AIJA) oraz “Trading in Europe and Internationally – Substantive and Procedural Aspects” w Budapeszcie, organizowanego przez Union Internationale des Avocats (UIA).

Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.