Wspólnie zagrajmy w szczytnym celu!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy♥ już coraz bliżej – 3️⃣0️⃣ Finał odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia, tj. 30.01.2022 r. Fundusze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki oraz leczenia wzroku u najmłodszych👁. Charytatywną akcję można wesprzeć na kilka sposobów. Chcąc przyłączyć się do inicjatywy oraz zachęcić Państwa do wspólnego pomagania Kancelaria Marszałek i Partnerzy – Adwokaci postanowiła założyć firmową eSkarbonkę umożliwiającą zbiórkę pieniędzy online na ten szczytny cel. Wirtualna puszka znajduje się pod linkiem: 👇

👉 https://lnkd.in/eXTEnY7c

Zbiórka potrwa do 1 lutego 2022 r. do godziny 23:59 ⏱. Całość zebranych środków zostanie przekazana WOŚP. Serdecznie zachęcamy do zaangażowania się w akcję! Wystarczy dosłownie kilka kliknięć, aby zmienić czyjeś życie.
„Bądźmy dumni z pomagania”.

 

Kolejne orzeczenie Sądu Najwyższego rozszerzające odpowiedzialność Zakładu Ubezpieczeń przy szkodach komunikacyjnych.

Uchwałą z dnia 20 stycznia 2022 roku w sprawie o sygnaturze III CZP 9/22 Sąd Najwyższy uznał, że Ubezpieczyciel sprawcy wypadku zobowiązany jest pokryć koszty usunięcia z jezdni płynów silnikowych pozostałych po zderzeniu. Orzeczenie zapadło na podstawie pytania prawnego przedstawionego przez Sąd Okręgowy w Opolu i wpisuje się w zauważalny trend rozszerzania zakresu odpowiedzialności Ubezpieczycieli posiadaczy pojazdów mechanicznych. Uchwała prawdopodobnie zakończy od lat istniejący w orzecznictwie spór co do objęcia tych kosztów odpowiedzialnością Zakładu Ubezpieczeń, jednak ostateczne wnioski będzie można wysnuć po opublikowaniu uzasadnienia uchwały.

 

👉Najnowsze orzeczenia – Sąd Najwyższy (sn.pl)

Po wypadku trzeba minimalizować straty. Rabaty budzą jednak wątpliwości.

Powszechna na rynku jest praktyka Ubezpieczycieli zakładająca wypłatę odszkodowania obliczonego według cen uwzględniających wynegocjowane przez Zakład Ubezpieczeń rabaty na części zamienne. Mimo licznych kontrowersji dotyczących dopuszczalności takiego działania, kwestia ta nie doczekała się ostatecznego i wiążącego rozstrzygnięcia w orzecznictwie.

Prawnicy naszej Kancelarii – adwokat Paweł Stępniewski i aplikant adwokacki Adam Grzegrzółka z zespołu procesowego przyjrzeli się bliżej temu zagadnieniu.🔬🔬🔬

Z efektem ich pracy mogą Państwo zapoznać się na łamach dzisiejszej „Rzeczpospolitej” oraz pod linkami:👇👇👇

👉 Stosowanie przez ubezpieczycieli rabatów przy ustalaniu wysokości szkody budzi wątpliwości w orzecznictwie – rp.pl

👉 Po wypadku trzeba minimalizować straty. Rabaty budzą jednak wątpliwości (kancelarierp.pl)